Den dětí

15.06.2018

Ke "Dni dětí" dostaly děti 1. a 2. třídy dáreček - jely na naučný výlet do Landek Parku v Ostravě - Petřkovicích. Právě zde se konala čtrnáctidenní akce společnosti Balonek, která byla určena právě dětem a navazovala na vytištění brožurky s Landeckými pověstmi. Na ně zde čekaly různé úkoly, které je krok za krokem přiváděly k ukrytému pokladu. Právě na těchto stanovištích vystupovaly postavy spjaty s Landeckými pověstmi - smutná Landecká paní, lakomý skřítek, vodník, zapomnětlivý mlynář, pasáček, ale i chrabrý rytíř aj.. Akce byla moc pěkná, zajímavá, místy i dosti napínavá a hlavně ... byli jsme na čerstvém vzduchu a SPOLU!!! Počasí nám přálo a děti byly zvídavé, ale poslušné. Nakonec si koupily i nanuk a o objevený "sladký" poklad Landecké paní se podělily - jak jinak než rovným dílem!

P. Fojtíková (2.tř.), K. Bachroníková (1.tř.)