Divadélko nekouše, aneb romantismus není jen romantika

15.02.2019

Dne 14. února 2019 se žáci horního stupně naší školy zúčastnili divadelního představení v podání herců divadelního souboru "Divadélko nekouše" z Hradce Králové, které se uskutečnilo v tělocvičně.

Celý program nesl název, Romantismus není jen romantika, a že se bylo opravdu na co dívat. Žáci se zábavnou a vtipnou formou dozvěděli nejen něco o romantismu jako literární epoše, ale také se seznámili s předními českými i světovými představiteli romantismu, kterými byli například J. W. Goethe, A. S. Puškin, N. V. Gogol, V. Hugo a J. Vrchlický.

Ke každému z autorů uvedli herci nějakou zajímavost z jejich života, ale především naši žáci zhlédli scénky připravené na základě úryvků jednotlivých děl - Utrpení mladého Werthera, Evžen Oněgin, Ženitba, Chrám Matky Boží v Paříži a Noc na Karlštejně. Do děje byli zapojováni i naši žáci, kteří se svých úloh zhostili s radostí a velkou chutí, což představení dodalo ještě na větší atraktivitě. Celý program se všem velice líbil.

Za ZŠ Šilheřovice Mgr. Lucie Plačková

Více fotografií naleznete v naší fotogalerii.