Dopravní hřiště Hlučín

08.11.2018

26. 9. 2018 žáci 3. třídy naší školy, absolvovali vzdělávací program na téma "Já chodec". S dopravním instruktorem si tak zopakovali nejen správný postup i místo při přecházení vozovky, ale také se naučili znát a ctít základní dopravní značky, se kterými se mohou na svých cestách vesnicí (nejen pěšky, ale i na kolech či koloběžkách, s doprovodem) setkat. A protože byl program dopravního hřiště kratší než čas odjezdu autobusu zpátky do školy, prohlídli jsme si i zajímavá místa města Hlučína - starobylé opevnění (2 bašty), bludné kameny s památníkem T.G. Masaryka, náměstí s půdorysem baziliky, vestibul MÚ se středověkým znakem ... Všem se takto strávený den moc líbil.

Mgr. Fojtíková