Mezinárodní sportovní olympiáda

15.06.2018

Dne 5. 6. 2018 se žáci naší školy zúčastnili sportovní olympiády v polských Bienkowicích.

Celé klání se započalo v 9:00 hodin ráno slavnostním nástupem soutěžících týmů z Hati, Šilheřovic, Píště a polských Krzyzanovic.

Žáci soutěžili ve dvou kategoriích, a to mladší žáci 4. - 6. třída, starší žáci 7. - 9. třída. Své síly změřili v těchto disciplínách: přeskok přes švihadlo, hod medicinbalem, skok z místa, běh 60m, běh 200m (mladší žáci), běh 300m (starší žáci), vybíjená (mladší žáci), volejbal (starší žáci).

Síly byly vyrovnané, všichni sportovci ze sebe vydali maximum a jejich úsilí se jim vyplatilo. Naši žáci získali 3x zlatou, 1x stříbrnou a 1x bronzovou medaili ve skoku přes švihadlo, stříbrnou a bronzovou medaili v hodu medicinbalem, bronzovou medaili v běhu na 60m. Kromě toho jsme si domů přivezli ještě pohár za krásné třetí místo v soutěži družstev.

Tímto bych moc chtěla všem žákům poděkovat za účast, píli a snahu a budu se těšit na další sportovní zápolení příští školní rok.

Mgr. Lucie Plačková