Příhraniční olympiáda v Píšti

12.06.2019

Dne 30. 5. se vybraní žáci 6., 7., 8. a 9. třídy zúčastnili sportovního zápolení na olympiádě v Píšti. 22 sportovců se s vervou pustilo do soutěžení v disciplínách, kterými byli fotbal, florbal, ringo a přespolní běh, a se ctí se utkali se soupeři z Hati, Píště a polských Krzizanovic.

Celá soutěž probíhala ve dvou kategoriích, a to kategorie mladší žáci (6., 7. třída) a starší žáci (8., 9. třída), přičemž obě kategorie měly stejné disciplíny. Žáci se snažili a bojovali ze všech svých sil. A jak to dopadlo?..., následovně... Ve fotbale starších žáků jsme vybojovali pěkné 3. místo, mladší žáci si v této disciplíně odvezli taktéž stříbrné medaile, ve florbalu byli jak mladší, tak i starší žáci na 3. místě a 3. místo si rovněž vybojovali starší žáci v ringu. Nejrychlejším běžcem, ze všech zúčastněných, přespolního běhu naší skupiny byl Maxmilián Jakubík, který získal stříbrnou medaili.

Všem sportovcům moc děkujeme a budeme se těšit na další zápolení, třeba zase u nás v Šilheřovicích...

Mgr. Lucie Plačková