Projektové vyučování ve Vítkovicích

01.04.2019

Dne 26. 3. se žáci 8. a 9. třídy zúčastnili projektového vyučování v prostorách Malého                 a Velkého světa techniky ve Vítkovicích.

Program první skupiny byl DNA - nositelka minulosti a budouvnosti. Děvčata se dozvěděla základní informace o stavbě DNA a následně si vyzkoušela jak DNA izolovat z banánu. Druhým úkolem bylo sestavit část DNA z bombónů, kterou si pak děvčata mohla sníst.

Druhá skupina tvořena chlapci si vyzkoušela svou manuální zručnost při tvorbě kuchyňského prkénka, které si mohli ve výsledné fázi vyzdobit pomoci pájky. Výsledný výrobek si chlapcí mohli odnést domů.

Tématem třetí skupiny bylo Odyssea Holy. Úkolem vesmírné posádky bylo dostat se na Mars      a splnit několik úkolů vedoucích k záchraně vesmírné lodi.

Po programu měli žáci ještě možnost projít si expozice velkého světa techniky.

Mgr. Tichá