Školní výlet 9. třídy

Bombový výlet

My, žáci 9. třídy, jsme 23. - 25. května navštívili Mosty u Jablunkova. Ještě před odjezdem se nás paní učitelka ptala: "Kdo vybral takové blbé místo?!" Odpověděli jsme, že ona. Nakonec jsme si ale přece jenom vybrali dobře.

Ráno nás budily pod okny ovečky se zvonečky, které dělaly: "Mééé". Na túrách jsme zpívali většinou úplně nesmyslné, ale hodně vtipné písničky.

Zábava po večeři? Někomu to nemusí ani přijít jako zábava, ale ty hry, co jsme hráli! A majitel chaty, ve které jsme bydleli? Tak to byla legrace! Přivítal nás s "otevřenou náručí".

Nejlepší zážitek pro několik lidí ze třídy? Zamčení se v pokoji, který pak nešel odemknout. Naše paní učitelka? Žádná prodavačka v Lidlu, ale detektiv! Tenhle výlet prostě stál za to!

Tereza Sobolová

Skalka 2018

Ve dnech 23. - 25. května 2018 jsme se jako žáci deváté třídy vydali na školní výlet do Mostů u Jablunkova. Po příjezdu na místo nás čekala krátká cesta do místního ski areálu, kde jsme měli možnost projet se na bobové dráze. A následně bylo naším cílem dostat se k našemu ubytování, k horské chatě Skalka.

Cesta byla opravdu náročná. To, že bylo velké horko, nám cestu ztěžovalo ještě víc. Museli jsme stoupat do prudkého kopce v lese. Stále výš a výš. Jakmile jsme vyšli až nahoru, čekala nás odměna v podobě nádherného výhledu.

Po příchodu k naší chatě jsme se ubytovali a zaslouženě si odpočinuli. Večer jsme povečeřeli a poté následovala zábava, kterou jsme si společně užili.

Následujícího dne nás čekala další túra. Procházeli jsme se po hřebenu hor, podél českých a slovenských hranic. Cestou zpět jsme se zastavili na oběd a k večeru ještě navštívili chatu Severka, která byla postavena kousek od té naší.

Poslední den ráno jsme se nasnídali a pomalu vydali na cestu dolů k nádraží. Opět jsme se kochali krásnými výhledy na okolní přírodu a hory. Pak už byla jen krátká zastávka na oběd a vydali jsme se k nádraží, kde jsme nastoupili do vlaku a těšili se domů.

Tereza Lipinská

Horské dobrodružství deváté třídy

Ve středu 23. května 2018 naše devátá třída vyjela na školní výlet. Cílem byla beskydská chata Skalka. Ten den navštívili bobovou dráhu, kterou si vyzkoušeli. Na chatu se dopravili pěšky po lesních cestičkách.

Následující den se vydali na rozhlednu Tetřev, Medvědí skálu a Velký polom, nejvyšší místo kopce, kde se schází hranice České a Slovenské republiky. Na konci dne si zahráli hry a paní učitelky se pochopitelně přidaly.

V pátek se vypravili zpět na vlakové nádraží a jeli domů plní zážitků.

Evelína Mertová

Poslední školní výlet

S naší třídou jsme se vydali na poslední školní výlet. Cíl byla chata uprostřed lesů v Beskydech. Hned první den jsme museli absolvovat túru bahnitou a strmou stezkou, abychom se vůbec na chatu dostali. V našem vítězném cíli nás kromě velmi "milého" pana majitele přivítal nádherný výhled na okolní hory.

Náš výlet byl ve znamení túr a výšlapů, a proto to pro některé bylo náročnější. Musím pochválit hezké prostředí chaty a dobré jídlo, také počasí nám přálo. Navštívili jsme adrenalinovou bobovou dráhu, rozhlednu Tetřev, Medvědí skálu, vrchol Velký polom, kde jsme šli přímo po hranicích se Slovenskem. Při tom všem jsme doslova cítili objetí krásné přírody a zajímavých výhledů.

Myslím, že se výlet velmi vydařil a společné tři dny s naší třídou jsme si všichni užili.

Eva Krzikallová

Poslední výlet 9. ročníku 2018

Jako každý rok se 9. ročník Základní školy v Šilheřovicích vydal na školní výlet. Letošní deváťáci se vydali do Mostů u Jablunkova. Po hodinové cestě vlakem jsme dorazili na bobovou dráhu, kterou jsme měli předem zamluvenou, a která byla úžasná. Poté jsme absolvovali dvouhodinový strmý výšlap na chatu Skalku. Po náročném stoupání jsme se nakonec dostali na chatu, kde na nás čekaly pokoje a "milý" majitel chaty, který nás měl rád už od začátku. Po zbytku pobytu na chatě jsme se mu raději vyhýbali. Po vybalení věcí jsme už zůstali na chatě, protože po našem příchodu začalo pršet.

Další túru jsme šli další den, nebyla tolik náročná, protože nebyla tak strmá. I tak nám dala dost zabrat. Navštívili jsme taky Kamennou chatu a rozhlednu Tetřev, která stála hned za ní a kde jsme si po dokončení túry dali oběd. Po obědě jsme si šli odpočinout do "naší" chaty a osprchovat se. Před večeří jsme se byli podívat na chatu Severku, vzdálenou od nás asi kilometr. Po příchodu na nás čekala večeře, měli jsme karbanátky a bramborovou kaši a řepu. Po večeři jsme měli menší odpočinek a pak jsme hráli hry ve společenské místnosti. Poté šli na pokoje připravit se "ke spánku".

Poslední den pobytu jsme už nikam nešli, jenom jsme se balili a diskutovali o konci školního roku. Kolem jedenácté jsme dali kufry do auta a vyrazili dolů do vesnice na oběd. Po obědě jsme vyrazili na nádraží, kde pak dorazili naše kufry.

Pak nás opět čekala hodinová cesta zpátky. Celý pobyt trval od 23. května do 25. května a byl super, až na ty dlouhé strmé túry, ale ten krásný výhled na okolí pak stál za to. Děkuji moc za tak úžasný plně nabitý poslední výlet s mou třídou a paní učitelkou Hluchníkovou a Bachroníkovou.

Adéla Krakovková