Školní výlet - Filmový uzel Zlín

06.06.2018

Dne 25. 5. 2018 zažili žáci 6., 7. a 8. třídy netradiční školní výlet do Filmovéhu uzlu ve Zlíně. Během tohoto výletu měli žáci možnost seznámit se se vznikem a historií filmových ateliérů, např., že zakladatelem je Tomáš Baťa, který zde natáčel reklamy pro své výrobky (boty a automobilové pneumatiky). Dozvěděli se také o našich významných animátorech jako je Helena Týrlová, která stojí za vznikem animovaných filmů Ferda mravenec, Uzel na kapesníku nebo třeba Skleněná kulička. Další důležitou osobností spojenou s těmito ateliéry je Karel Zeman, který je animačním otcem filmů Cesta do pravěku, Vynález zkázy a další. Po těchto informacích měli žáci možnost vyzkoušet si práci animátorů na vlastní kůži. Zkusili si co je všechno třeba než se postavičky z papíru, plastelíny nebo z lega rozpohybují. Žáci během svých animací zjistili, že tato práce je časově velmi náročná, protože po dvou hodinách práce vytvořili jen několika sekundové animace. Na díla našich žáků se můžete podívat na níže uvedeném odkazu. Myslím, že animace jsou velmi povedené a možná, že se mezi našimi žáky skrývá nová Helena Týrlová nebo Karel Zeman.

Mgr. Olga Tichá

Více fotografií naleznete ve fotogalerii.