Vánoční trhy

19.12.2017

V době adventu a Vánoc k nám přichází něco blahodárného, co nás vymaňuje z běžných rituálů všedních dnů. Nastává tolik očekávaný čas neobyčejného poetického kouzla. V zajetí vůně lesní zeleně rozsvěcujeme svíce, zpíváme koledy, obdarováváme se, hostíme se, jdeme do kostela na mši a jinak než obvykle vnímáme i jeden druhého.

Vánoce jsou nostalgickým časem, kdy v nás rovněž oživuje touha ty druhé rozveselit, potěšit či vykouzlit na jejich tvářích úsměv. Potěšit své rodiče, prarodiče, blízké i kamarády si dali za cíl rovněž žáci Základní školy v Šilheřovicích. Proto pro ně uspořádali 1. ročník vánočních trhů, který se konal v rámci konzultací pro rodiče o prospěchu a chování žáků.

Horní budova školy na ulici Kostelní se proto dne 6. 12. 2017 proměnila v jednu velkou vánoční prodejní výstavu. Každá třída se svými vyučujícími připravila řadu adventních a vánočních výrobků, které pak zástupci žáků nabízeli na chodbě 2. stupně školy. Výrobků byla celá řada - od drobných papírových ozdob, přes rozličné dekorativní předměty, po adventní věnce a svícny. K příjemné atmosféře jistě přispěl voňavý vánoční čaj, cukroví i podmanivé tóny vánočních koled.

Mgr. Pavlína Řehánková