Výlet 9. třídy - Velké Losiny

07.06.2019

Dne 22. 5. 2019 se deváťaci naší školy vydali na třídenní školní výlet do Velkých Losin.

První den nám sice počasí nepřálo, ale na dobré náladě nám to neubralo. Odpoledne jsme navštívili Muzeum papíru, kde se žáci mohli seznámit s ruční výrobou papíru - unikátem v České republice.

Druhý den dopoledne nás čekala prohlídka tamního zámku a v odpoledních hodinách jsme se vydali po dalších památkách Velkých Losin, jako byla např. Žerotínská sýpka, kaple sv. Rocha, kostel Jana Křtitele a na závěr nesměla chybět návštěva místní pralinkárny.

V pátek jsme se pak plní dojmů a nezapomenutelných zážitků vraceli domů.

Věřím, že žáci si na výlet vždy vzpomenou, když uslyší text písně - "Cestou necestou,
polem ne polem" a my učitelky zase textem - "Dlouhá noc - nikdo z nás nejde spát".

Mgr. Katarína Ďurajková