NOVINKY


Dne 8. 1. 2019 jsme se zúčastnili televizní soutěže "Bludiště". Náš tým, složený z Elišky, Aničky, Zuzky a Jany, si dal název "Prajzule", a to podle části Hlučínska, která patřila Německu. I přes náročnost natáčení, jsme si soutěž užili. Skvělou kapitánkou našeho týmu byla Eliška, která nás dovedla až k vítězství v prvním kole. To můžete sledovat v...

Žáci šesté a sedmé třídy si v pracovních činnostech užívali sněhové nadílky. Jelikož v týdnu od 7. 1. do 11. 1. sněhu neustále přibývalo, vyšli žáci na školní pozemek, aby se připojili k odklízení sněhu. Došlo nejen na odklízení, ale čas vyšel také na stavění sněhuláků a koulovačku.

Poslední školní den před Vánocemi jsme společně s žáky šesté třídy prožili poněkud netradičně. Navštívili jsme Domov důchodců v Hlučíně. Měli jsme možnost strávit dopoledne s babičkami a dědečky. Hráli jsme Bingo, povídali jsem si o životě, společně jsme si zazpívali, rozdali jsme drobné dárky. Celé dopoledne bylo pro nás všechny moc zajímavé a...

Příjemné prožití vánočních svátků a úspěšný nový rok 2019 plný zdraví a pohody přeje kolektiv ze ZŠ Šilheřovice.

Sběr papíru

27.11.2018

Dne 12.11 2018 proběhl na naší škole sběr papíru pod názvem Zelený strom. Škola tímto získala 3 100 Kč, které budou rozděleny do jednotlivých tříd, dle množství doneseneho papíru a kartonu. Moc děkujeme všem za spolupráci a budeme se těšit na další akci, tentokrát na jaře.

Základní škola Vás všechny srdečně zve na Vánoční trhy, které se uskuteční dne 29. 11. 2018 od 16.00 - 18.00hod. v prostorách budovy II. stupně ZŠ na ul Kostelní 230.

Projekt Staleté kořeny byl vytvořen k 100. výročí založení Československé republiky. Zahrnuje mediální kampaň, vzdělávací programy pro školy a knihovny, vysazování lip století a distribuci propagačních materiálů. Smyslem projektu je ukázat na naše kořeny, odhalit národní identitu a popularizovat hodnotový odkaz našich nejvýznamnějších osobností.

Podzimní prázdniny dětem přinesly krásné počasí a zkrácený školní týden, který byl ukončen pátečním celoškolním projektem "Halloweenským rejděním". Většina žáků přišla 2. 11. do školy tematicky oblečena a ozdobena malůvkami, k vidění byli kostlivci, čarodějnice, mágové, duchové, dýňoví skřítci ... všem to ohromně slušeno a z některých masek šel...

Ve středu, 17. 10. jsme se s žáky naší školy zúčastnili pěvecké soutěže v Polsku. Přední příčky jsme bohužel neobsadili, ale určitě jsme prožili velmi hezký kulturní zážitek.